2020 är igång!

Ett nytt spännande år ligger framför oss!  Turnén med Imitera!-solo fortsätter och spelas för Riksteaterföreningarna med flera runt om i landet. 19 platser blev det 2019 från Sorsele i norr till Halmstad i syd. Nu står Sölvesborg, Hörby och Långasjö på tur innan det bär norrut i februari och mars med Kiruna som nordligaste spelplats. 2020 är också ett jubileumsår då det är 30 år sedan jag startade på heltid. –Tiden väntar inte på någon för att citera min författande vän Anders Wällhed.  Så sant så det är bara att börja njuta av det glada 20-talet..

Imitera! -solo Turnéplan 2019-20

Bokning; Nina Wahlberg XTC Productions, http://www.xtc-productions.com/kontakt/

 

Turnéplan 2018; 26/9  Åstorp Riksteaterförening Kulturhuset Björnen kl. 19.00

27/9 Eslövs Teaterförening , Gya Hembygdsgård Stehag. kl 19.00

16/10  Riksteaterföreningen  Skara, Rosers Salonger kl 19.00

20/10 Lomma Bjärred Riksteaterförening Slättängshallen kl 19.00

25/10 Uppvidinge Riksteaterförening, Alstermo Folkets Hus kl 19.00

26/10 Tingsryds Teaterförening , Björkeborgs Bygdegård kl 19.00

27/10 Riksteatern Osby, Bygdegården Visseltofta  kl 18.00

22/11 Gislaved-Värnamo Teaterförening Torghuset Smålandsstenar kl 19.00

5/12 Älmhults Teaterförening , IKEA Aktivitetshus kl 19.00

6/12 Kristianstads Teaterförening,  Kristianstads Teater kl.19.00

2019:

17/1 Uddevalla Riksteaterförening, Folkets Hus kl 19.00

18/1 Kungälv Teaterförening, Kvarnkullen  OBS kl 12.00

19/1 Vårgårda Teaterförening, Kulturen Vårgårda kl 17.00

9/2 Alvesta Teaterförening, Thalia kl.19.00

27/2 Halmstad Teater kl 12.00 Lunchteater

23/4 Tranås teaterförening  församlingshemmet kl 19.00

13-14 /5 Umeå Riksteaterförening Folkets Hus

24/5 Kulturnatten Ånge Folkets Hus kl 20.00

22/9 Vara Konserthus kl.18.30

22/10 Stöde StödeKult  kl 19.00

23/10 Dorotea  Musik och Riksteaterförening, Medborgarhuset kl 19.00

24/10 Sorsele Teaterförening, Folkets Hus kl 19.00

25/10 Vännäs Riksteaterförening,  Medborgarhuset kl 19.00

26/10 Norsjö Riksteaterförening, Medan kl 19.00

27/10  Skellefteå Riksteaterförening, Nordanåteatern kl 19.00

6/11  Kulturhuset Spira Jönköping kl 17.00 After Work

20/11 Storsjöteatern Östersund kl 19:00

2020:

23/1 Sölvesborg  Biografen Scala  kl.19:00

6/2 Hörby  Metropol   kl 19:00

7/2 Långasjö, Bygdegården kl.19:00

22/2 Robertsfors Teater och Musik, Centrumhuset kl 17:00

23/2 Sollefteå Riksteaterförening , Hullsta Gård kl 19:00

24/2 Timrå Riksteaterförening

25/2 Scenkonst Kramfors , Babelsberg kl 19:00

19/3 Kiruna Riksteater och Kulturförening.  Nåjdens sal kl. 19.00

20/3 Gällivare Riksteaterförening, Dansens Hus kl 19.00

21/3 Jokkmokk Riksteaterförening, Sparbankssalen Àja kl 14.00

1/4 Gullspångs Riksteaterförening

4/4 Scala Biografteater, Ystad kl 19:00