Imitera! -solo Turnéplan 2019-20

Bokning; Nina Wahlberg XTC Productions, http://www.xtc-productions.com/kontakt/

 

Turnéplan 2018; 26/9  Åstorp Riksteaterförening Kulturhuset Björnen kl. 19.00

27/9 Eslövs Teaterförening , Gya Hembygdsgård Stehag. kl 19.00

16/10  Riksteaterföreningen  Skara, Rosers Salonger kl 19.00

20/10 Lomma Bjärred Riksteaterförening Slättängshallen kl 19.00

25/10 Uppvidinge Riksteaterförening, Alstermo Folkets Hus kl 19.00

26/10 Tingsryds Teaterförening , Björkeborgs Bygdegård kl 19.00

27/10 Riksteatern Osby, Bygdegården Visseltofta  kl 18.00

22/11 Gislaved-Värnamo Teaterförening Torghuset Smålandsstenar kl 19.00

5/12 Älmhults Teaterförening , IKEA Aktivitetshus kl 19.00

6/12 Kristianstads Teaterförening,  Kristianstads Teater kl.19.00

2019:

17/1 Uddevalla Riksteaterförening, Folkets Hus kl 19.00

18/1 Kungälv Teaterförening, Kvarnkullen  OBS kl 12.00

19/1 Vårgårda Teaterförening, Kulturen Vårgårda kl 17.00

9/2 Alvesta Teaterförening, Thalia kl.19.00

27/2 Halmstad Teater kl 12.00 Lunchteater

23/4 Tranås teaterförening  församlingshemmet kl 19.00

13-14 /5 Umeå Riksteaterförening Folkets Hus

24/5 Kulturnatten Ånge Folkets Hus kl 20.00

22/9 Vara Konserthus kl.18.30

22/10 Stöde StödeKult  kl 19.00

23/10 Dorotea  Musik och Riksteaterförening, Medborgarhuset kl 19.00

24/10 Sorsele Teaterförening, Folkets Hus kl 19.00

25/10 Vännäs Riksteaterförening,  Medborgarhuset kl 19.00

26/10 Norsjö Riksteaterförening, Medan kl 19.00

27/10  Skellefteå Riksteaterförening, Nordanåteatern kl 19.00

6/11  Kulturhuset Spira Jönköping kl 17.00 After Work

20/11 Storsjöteatern Östersund kl 19:00

2020:

23/1 Sölvesborg  Biografen Scala  kl.19:00

12/2 Långasjö Bygdegård kl 19:00

13/2 Hörby  Metropol   kl 19:00

22/2 Robertsfors Teater och Musik, Centrumhuset kl 17:00

23/2 Sollefteå Riksteaterförening , Hullsta Gård kl 19:00

24/2 Timrå Riksteaterförening Västanålokalen Söråker

25/2 Scenkonst Kramfors , Babelsberg kl 19:00

26/2 Mosippans Riksteaterförening, Lillhärdal Folkets Hus kl 19:00

19/3 Kiruna Riksteater och Kulturförening.  Nåjdens sal kl. 19.00

20/3 Gällivare Riksteaterförening, Dansens Hus kl 19.00

21/3 Jokkmokk Riksteaterförening, Sparbankssalen Àja kl 14.00

8/4 Gullspångs Riksteaterförening biografen 19:00

4/4 Scala Biografteater, Ystad kl 19:00